poniedziałek, 25 lipca 2016

Książkowe, spóźnione podsumowanie półrocza.

Moją wielką pasją i to co kocham robić w każdej wolnej chwili jest czytanie książek i chociaż w ostatnim roku bardzo skupiłam się też na ich kupowaniu, w roku 2016 postanowiłam o nowa rozpocząć wyzwanie książkowe "Przeczytam 52 książki w 2016 roku". Mamy już czerwiec, co prawda jest to pierwszy tydzień, jednak już teraz postanowiłam przygotować małe podsumowanie czytelnicze, w którym zbiorę dotychczas przeczytane książki. Mój wynik jest już dla mnie dość zaskakujący i jeszcze bardziej motywujący, bo składa się z 24 książek. Zaskoczeniem jest to, że idzie mi dużo lepiej niż w zeszłym, 2015 roku.
W tym roku postawiłam na powieści kryminalne i obyczajowe. Może to stało się powodem, dla którego tak szybko "przepływam" przez historie opisywane w książkach. Duży wpływ na moje wzrastające czytelnictwo ma również to, że od marca już nie pracuję, a kurs językowy mam tylko 2 razy w tygodniu. Więc mam także troszkę więcej czasu, jednak jego ilość od sierpnia może diametralnie się skurczyć, a powodem tego będzie pojawienie się nowego członka w naszej rodzinie. Jak siebie znam to mimo to będę robić wszystko, by czytać, bo wiecie uzależnienie:).
Czasami zastanawiam się co robią ludzie, którzy nie czytają. Zdaję sobie sprawę, że napewno istnieje mnóstwo ciekawych i innych zajęć, które równie mogą pochłonąć czas wolny.

A tak przedstawia się lista moich przeczytanych książek:
1."Buszujący w zbożu" J.D.Salinger
2. "Ekspozycja" R. Mróz
3."Okup" D. Steel
4."Zagubiony w czasie" N.Roberts
5."Kasacja" R. Mróz
6. "Slow fashion" J. Glogaza
7."Niemiecki bękart" C. Lackberg
8."Mój wróg królowa" V. Holt
9."Dziewczyna z pociągu" P. Hawkins
10."Córka markizy" L. Corona
11."Światło, którego nie widać" A. Doerr
12."Florystka" K. Bonda
13."Pozory" C. Coulter
14."Zaginięcie" R. Mróz
15."Przewieszenie" R. Mróz
16."Za kogo Ty się uważasz" A. Munro
17."Charles Street 44" D. Steel
18."Okrutna miłość" R. Monforte
19."Dom na Sycylii" R. Ley
20."Nie do opisania" L. Griffin
21."Nie do wykrycia" L. Griffin
22."Dziecioodporna"  E. Giffin
23."Prawo matki" D. Chamberlain
24. Dobry ojciec" D. Chamberlain.

Książki, które mogę polecić są książki Remigiusza Mroza oraz Katarzyny Bondy. Są to książki dla osób lubiących zagadki kryminalne i opowieści z morderstwem w tle. Ogólnie cały mój dotychczasowy zbiór obfituje w bardzo fajne i wciągające powieści.
Już nie mogę doczekać się kolejnych tygodni i tego co przyniosą, jakie historie i bohaterów.

A czy ktoś z Was bierze również udział w wyzwaniu? Jeżeli tak, to z jakim rezultatem? Wiadomo nie wynik jest ważny, ale samo czytanie, bo czytanie to przygoda! :-)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz